Сегодня
МЕНЮ
ПОПУЛЯРНЫЕ СТАТЬИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ВХОД
НАША КНОПКА
 • Токмакский Радиоклуб Сармат
КАЛЕНДАРЬ
«    Декабрь 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ССЫЛКИ
ПОГОДА
Погода
Український радіопортал - Украинский радиопортал Персональный сайт US0KF
Радиолюбительский Мир http://ur5yfv.ucoz.ua/ur5yfv.gifCайт радиолюбителей Ровенщины Web site UR7QM Сервер радиолюбителей России - схемы, документация, соревнования, дипломы, программы, форумы и многое другое! Природнича програма URFF “ Україна Флора Фауна” Welcome to BSCC site::Black Sea Contest Club История радиолюбительства Запорожья Сайт радиоклуба *Николаев*
Независимый клуб любителей телеграфа
» Регламент ЛРС 2-я часть
Регламент ЛРС 2-я часть18 марта 2016
  --- | Автор: ur6qs | 18-03-2016, 22:04

VI. Порядок отримання дозволу на експлуатацію АРС

 

 

6.1.                         Дозвіл засвідчує призначення позивного сигналу та право його власника на експлуатацію АРС відповідно до кваліфікації оператора протягом визначеного терміну в певних умовах.

6.2.                         Дозвіл мають право отримувати:

6.2.1                     громадяни України;

6.2.2                     іноземці та особи без громадянства, які не є радіоаматорами та мають посвідку на постійне або тимчасове проживання на території України;

6.2.3                     іноземці та особи без громадянства, що тимчасово перебувають в Україні та мають сертифікати HAREC, NOVICE, дозвільний документ СЕРТ або відповідні дозвільні документи на експлуатацію АРС іншої держави.

Дозволи на експлуатацію аматорських ретрансляторів, радіомаяків та спортивних радіостанціймають право отримуватиоб’єднання радіоаматорів (радіоклуби, радіогуртки).

6.3.                         Підготовку та надання дозволів здійснює УДЦР.

6.4.                         Особа, яка має намір експлуатувати АРС, особисто через уповноважений ним орган або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР відповідного адміністративно-територіального регіону за місцем проживання із заявою про видачу дозволу на експлуатацію АРС (додаток 10).

Якщо заявник проживає у Києві або Київській області, документи подаються безпосередньо до головного офісу УДЦР.

6.4.1.                   До заяви про видачу дозволу додаються:

довідка про складання кваліфікаційного іспиту;

акт технічного огляду АРС;

для осіб, визначених у підпункті 6.2.1 пункту 6.2 цього розділу, – копія паспортного документа громадянина України (сторінки 1-2 та відмітка про місце проживання); для неповнолітніх осіб – копія свідоцтва про народження та копія паспорта законних представників (батьків, усиновителів, опікунів тощо), які підтверджують можливість надання дозволу (сторінки 1-2 та відмітка про місце проживання);

для осіб, визначених у підпункті 6.2.2 пункту 6.2 цього розділу, – копія паспортного документа або копія посвідки на постійне (тимчасове) проживання на території України;

для юридичних осіб – копія свідоцтва про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

при використанні РЕЗ промислового виробництва копія технічного паспорта, у якому зазначені технічні характеристики РЕЗ.

6.4.2.                   При зверненні неповнолітнього радіоаматора додатково подається заява законного представника, що представляє його інтереси.

6.4.3.                   Подані документи реєструються, перевіряються на відповідність установленим формам, на повноту та правильність їх оформлення, відповідність характеристикам аматорських систем.

Документи, оформлені з порушенням установлених вимог або з неповним комплектом документів, не розглядаються, про що в тижневий строк від дати реєстрації заяви заявник інформується у письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.

У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати документи.

Усі подані заявником документи формуються в окрему справу.

6.4.4.                   У строк, що не перевищує 15 робочих днів від дати реєстрації заяви, УДЦР направляє заявникові рахунок на оплату робіт із підготовки та оформлення дозволу. Дозвіл надається заявникові не пізніше ніж через три робочі дні після пред’явлення ним документа, що підтверджує оплату робіт з його підготовки та оформлення. Зразок бланка дозволу наведено у додатку 11.

6.4.5.                   Дозвіл надається на кожну АРС. Термін дії дозволу не може бути меншим за п’ять років, якщо інше не передбачено Планом використання радіочастотного ресурсу України або не заявлено заявником.

6.4.6.                   Смуга радіочастот та види радіозв’язку, що має право використовувати радіоаматор, зазначаються у дозволі на підставі акта технічного огляду АРС.

6.4.7.                   Радіоаматор повинен отримувати новий дозвіл на експлуатацію АРС у разі зміни:

місця розташування АРС;

категорії оператора;

складу обладнання АРС;

технічних характеристик РЕЗ зі складу АРС, які пов’язані з використанням додаткових смуг радіочастот.

6.5.                         При короткострокових візитах (до трьох місяців) до країн-членів CEPT або до інших країн, які не є членами CEPT, але приймають положення Рекомендацій CEPT T/R 61-01 та ECC (05) 06, дозвіл на експлуатацію АРС надає можливість експлуатувати АРС без отримання документа дозвільного характеру цієї країни.

6.5.1.                   У разі перебування за кордоном більше трьох місяців радіоаматор – громадянин України з метою отримання документа дозвільного характеру повинен звернутись до відповідного уповноваженого органу країни перебування. До звернення додається сертифікат HAREС або NOVICE.

6.5.2.                   При експлуатації АРС в іншій країні радіоаматор повинен знати вимоги регламенту аматорського радіозв’язку цієї країни. Під час здійснення сеансу радіозв’язку він має використовувати свій національній позивний сигнал, перед яким відповідним чином указувати префікс країни, що відвідується.

6.5.3.                   УДЦР на підставі заяви про видачу гармонізованого екзаменаційного сертифіката (додаток 12) надає сертифікат NOVICE радіоаматорам України, що склали іспит на здобуття третьої категорії оператора АРС відповідно до вимог екзаменаційної програми радіоаматора-початківця (NOVICE). За наявності до заяви додається копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (проїзного документа дитини, дипломатичного або службового паспорта, посвідчення моряка або члена екіпажу). Зразок сертифіката NOVICE наведено у додатку 13.

6.5.4.                   УДЦР на підставі заяви про видачу гармонізованого екзаенаційного сертифіката (додаток 12) надає гармонізований екзаменаційний сертифікат радіоаматора (HAREC) радіоаматорам України, які мають кваліфікацію оператора АРС першої або другої категорії і склали іспит відповідно до вимог екзаменаційної програми. За наявності до заяви додається копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (проїзного документа дитини, дипломатичного або службового паспорта, посвідчення моряка або члена екіпажу). Зразок сертифіката HAREC наведено у додатку 14.

6.6.                         Іноземці та особи без громадянства, які мають дозвільний документ СЕРТ та тимчасово перебувають на території України (до трьох місяців), мають право здійснювати аматорський радіозв’язок у смугах частот, класами випромінювання та з потужністю, що визначені цим Регламентом.

6.6.1.                   Іноземці та особи без громадянства, які мають дозвільний документ СЕРТ та планують перебувати на території України більше трьох місяців, повинні звернутися до УДЦР із заявою про видачу дозволу на експлуатацію АРС іноземцям та особам без громадянства, що перебувають на території України (додаток 15).

6.6.2.                   Іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території України та мають документ дозвільного характеру іншої країни на експлуатацію аматорської радіостанції (АРС) або сертифікат HAREC (NOVICE), повинні звернутися до УДЦР із заявою про видачу дозволу на експлуатацію аматорської радіостанції (АРС) іноземцям та особам без громадянства, що перебувають на території України (додаток 15).

6.6.3.                   Іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території України, до заяви про видачу дозволу на експлуатацію АРС на території України додають:

копію дозвільного документа СЕРТ (сертифіката HAREC або NOVICE, відповідного дозвільного документа іншої країни);

копію паспортного документа.

6.6.4.                   У строк, що не перевищує 15 робочих днів від дати реєстрації заяви, УДЦР направляє заявникові рахунок на оплату робіт із підготовки та оформлення дозволу. Дозвіл надається не пізніше ніж через три робочих дні після надходження оплати робіт за рахунком.

6.6.5.                   Категорія радіоаматорів інших держав визначається з урахуванням Рекомендації ECC (05) 06 та додатка ІІ Рекомендації CEPT Т/R 61-01.

6.6.6.                   Термін дії дозволу обумовлюється терміном дії в’їзної візи, але не повинен перевищувати одного року, з правом продовження.

6.7.                         Дозвіл на експлуатацію ретранслятора (радіомаяка) аматорського радіозв’язку надається об’єднанню радіоаматорів (радіоклубу, радіогуртку).

6.7.1.                   При оформленні дозволу на експлуатацію ретранслятора аматорського радіозв’язку враховується перелік радіоканалів ретрансляторів аматорського радіозв’язку в діапазонах 145 МГц та 435 МГц, що наведено у додатку 16.

6.7.2.                   Уповноважена особа, яка має намір експлуатувати ретранслятор (радіомаяк), особисто, через уповноважений ним орган або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР відповідного адміністративно-територіального регіону за місцем проживання із заявою про видачу дозволу на експлуатацію ретранслятора (радіомаяка) аматорського радіозв’язку (додаток 17).

Якщо заявник проживає у Києві або Київській області, документи подаються безпосередньо до головного офісу УДЦР.

До заяви додаються такі документи:

копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта господарювання у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

копія паспорта громадянина України (сторінки перша, друга та відмітка про місце реєстрації);

копія дозволу на експлуатацію АРС особи, що призначена відповідальною за експлуатацію ретранслятора (радіомаяка);

витяг з карти масштабом не більше 1:200 000 із позначенням місця розташування ретранслятора (радіомаяка).

6.7.3.                   Подані документи реєструються, перевіряються на відповідність установленим формам, на повноту та правильність їх оформлення, відповідність характеристикам аматорських систем (додаток 2, таблиці 1, 3, 8).

При відсутності зауважень підрозділ УДЦР надсилає документи до головного офісу УДЦР.

6.7.4.                   Документи, оформлені з порушенням установлених вимог або з неповним комплектом документів, не розглядаються, про що в тижневий строк від дати реєстрації заяви заявник інформується у письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.

У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати документи.

6.7.5.                   За необхідності погодження експлуатації ретранслятора (радіомаяка) з Генеральним штабом Збройних Сил України строк надання дозволу продовжується на термін погодження та не повинен перевищувати 80 діб. УДЦР протягом тижня від дати виникнення підстав для погодження експлуатації ретранслятора (радіомаяка) з Генеральним штабом Збройних Сил України письмово інформує про це заявника.

6.7.6.                   За позитивними результатами розрахунків умов електоромагнітної сумісності та погодження експлуатації ретранслятора (радіомаяка) з Генеральним штабом Збройних Сил України УДЦР приймає рішення про видачу дозволу, інформує заявника та направляє йому рахунок про оплату робіт з його підготовки та оформлення.

6.7.7.                   Після оплати заявником робіт з підготовки та оформлення дозволу на підставі акта первинного технічного контролю параметрів РЕЗ (додаток 18) УДЦР надає заявникові дозвіл на експлуатацію ретранслятора (радіомаяка) аматорського радіозв’язку (додаток 19). Зразок бланка дозволу наведено в додатку 11. Термін дії дозволу – не менше 5 років, якщо інше не заявлено заявником.

6.7.8.                   Для продовження терміну дії дозволу на експлуатацію ретранслятора (радіомаяка) заявник подає документи, зазначені у підпункті 6.7.2 пункту 6.7 розділу VI цього Регламенту.

6.8.                         Дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу (РЕЗ) для спортивної радіопеленгації (додаток 20) надається відповідальній особі, що призначена організатором змагань. До заяви про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу (РЕЗ) для спортивної радіопеленгації (додаток 21) додається реєстраційна відомість (додаток 22).

6.9.                         За бажанням радіоаматора з метою отримання дозволу на експлуатацію рухомої радіостанції аматорської та аматорської супутникової служб (додаток 23), що входить до складу АРС та використовує смуги радіочастот вище 30 МГц, заявник особисто, через уповноважений ним орган або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР відповідного адміністративно-територіального регіону за місцем проживання із заявою про видачу дозволу на експлуатацію рухомої (носимої, пересувної) радіостанції аматорської та аматорської супутникової радіослужб, форму якої наведено у додатку 24. Зразок бланка дозволу на експлуатацію рухомої радіостанції аматорської та аматорської супутникової радіослужб наведено в додатку 25.

6.10.                      Підставами для переоформлення дозволу на експлуатацію є:

6.10.1                 зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи – власника дозволу;

6.10.2                 зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи – власника дозволу;

6.10.3                 реорганізація юридичної особи – власника дозволу шляхом зміни організаційно-правової форми (перетворення), злиття, приєднання, поділу, виділу.

У разі виникнення підстав для переоформлення дозволу власник дозволу зобов’язаний протягом 30 днів подати заяву про його переоформлення. Разом із дозволом, що підлягає переоформленню, заявником надаються копії документів, що підтверджують зазначені зміни. Переоформлення дозволу здійснюється УДЦР у передбачений законодавством термін.

6.11.                     Підставами для відмови у видачі дозволу на експлуатацію є:

6.11.1                 Недостовірність даних у документах, поданих заявником для отримання дозволу;

6.11.2                 невідповідність заявлених технічних даних РЕЗ умовам експлуатації, що визначені цим Регламентом;

6.11.3                 негативні результати погодження Генеральним штабом Збройних Сил України присвоєнь радіочастот для ретрансляторів (радіомаяків) з причин невиконання умов електромагнітної сумісності з РЕЗ спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України.

6.12.                     Для продовження терміну дії дозволу оператор АРС повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну його дії особисто або рекомендованим листом з описом вкладення звернутися до УДЦР із заявою про продовження терміну дії дозволу. Форму заяви про продовження терміну дії дозволу на експлуатацію АРС наведено у додатку 26.

6.13.                     Підставами для відмови у продовженні терміну дії дозволу є:

6.13.1                 обмеження Планом використання радіочастотного ресурсу України терміну застосування відповідної радіотехнології;

6.13.2                 порушення оператором АРС умов дозволу;

6.13.3                 невідповідність даних у документах, поданих заявником для отримання дозволу.

6.14.                     У процесі опрацювання документів УДЦР у межах своєї компетенції може звертатись до заявника для уточнення даних з питань підготовки дозволу з відповідним продовженням терміну підготовки дозволу за згодою заявника.

6.15.                     Анулювання дозволу на експлуатацію здійснюється відповідно до процедури, що передбачена Законом України „Про радіочастотний ресурс України”.

 

VII. Вимоги щодо проведення аматорського радіозв’язку

 

7.1.                         Проведення сеансів радіозв’язку операторами АРС повинно здійснюватися тільки у смугах радіочастот, видами радіозв’язку та з рівнями вихідної потужності, що відповідають категорії (кваліфікації оператора) та зазначені у дозволі.

7.2.                         Радіозв’язок здійснюється з мінімальною потужністю передавача, що забезпечує необхідну якість зв’язку.

7.3.                         Перед початком сеансу радіозв’язку оператор АРС повинен переконатися, що обраний номінал частоти (канал) вільний.

7.4.                         У разі виникнення з боку АРС радіозавад роботі РЕЗ інших служб оператор повинен негайно вжити заходів щодо їх усунення, навіть до припинення випромінювання.

7.5.                         При веденні радіозв’язку оператор АРС не повинен створювати завади у суміжних смугах радіочастот, що вже використовуються іншими станціями.

7.6.                         Оператор АРС, який першим розпочав сеанс радіозв’язку на вільній частоті, має пріоритет у її використанні щодо інших операторів АРС. Оператор АРС не може претендувати на постійне закріплення за ним номіналу радіочастоти або вимагати його вивільнення на момент передачі.

7.7.                         Радіозв’язок з іншими радіостанціями, що не належать аматорській радіослужбі, дозволяється тільки у випадку передачі ними сигналів лиха (SOS, MAYDAY) на радіочастотах, що розподілені аматорській службі.

7.8.                         Аматорський радіозв’язок повинен проводитися відкритим текстом на радіоаматорську тематику й обмежуватися повідомленнями з дотриманням законодавства про конфіденційну інформацію. Мова, яка використовується радіоаматорами при радіозв’язку, обирається ними без будь-яких обмежень.

7.9.                         Оператор АРС зобов’язаний передавати позивний сигнал своєї станції на початку та при закінченні сеансу радіозв’язку, але не рідше ніж один раз на 10 хвилин.

7.10.                     При роботі в телеграфному (далі –ТЛГ) режимі оператори АРС повинні використовувати міжнародний код Морзе (додаток 27).

7.11.                     При роботі в телефонному режимі рекомендується передавати літери позивного сигналу з використанням фонетичної абетки (додаток 28).

7.12.                     Радіообмін може вестися із застосуванням виразів Q-коду та радіоаматорського коду. Витяги з міжнародного Q-коду та радіоаматорського коду наведені у додатку 29 та додатку 30 відповідно.

7.13.                     В окремих випадках центральним органом виконавчої влади в галузі зв’язку може бути обмежено проведення радіозв’язку між радіоаматорами України та радіоаматорами деяких країн.

7.14.                     Документом, що підтверджує проведення сеансу аматорського радіозв’язку, є картка-квитанція (QSL). У ній обов’язково вказуються: час та дата проведення зв’язку, позивний сигнал кореспондента, номінал частоти, клас випромінювання та якість зв’язку. Форма картки-квитанції (QSL) – довільна.

7.15.                     Оператор АРС повинен вести апаратний журнал. До журналу вноситься така обов’язкова інформація про проведений радіозв’язок:

7.15.1                 позивний сигнал кореспондента;

7.15.2                 дата, час, смуга (номінал) радіочастот, вид зв’язку;

7.15.3                 оцінка сигналу RS(T, V, Q, M) залежно від виду зв’язку.

Додаткова інформація до апаратного журналу може бути внесена оператором на власний розсуд. Для ретрансляторів (радіомаяків) в апаратному журналі повинна міститись інформація стосовно часу їх вмикання та вимкнення. При використанні рухомих радіостанцій ведення апаратного журналу не є обов’язковим.

7.16.                     При веденні апаратного журналу рекомендується використовувати Всесвітній час (UTC) і записувати позивні сигнали літерами латинської абетки. Допускається ведення апаратного журналу в електронному вигляді та збереження його на магнітних (оптичних) носіях.

7.17.                     Апаратний журнал має надаватись радіоаматором для контролю уповноважними особами ДІЗ.

7.18.                     Апаратний журнал повинен зберігатись не менше одного року після внесення до нього останніх відомостей.

7.19.                     При здійсненні аматорського радіозв’язку операторам АРС забороняється:

7.19.1                використовувати АРС для передачі міжнародних повідомлень та повідомлень від імені третіх осіб, якщо немає спеціальних домовленостей між адміністраціями зв’язку зацікавлених країн;

7.19.2                 застосовувати коди та шифри, які приховують зміст інформації, що передається, і не визначені для радіоаматорської служби;

7.19.3                 використовувати при роботі АРС позивні сигнали, які не зазначені у дозволі на експлуатацію, або працювати без передачі позивного сигналу;

7.19.4                 використовувати для роботи смуги частот, види зв’язку та рівні вихідної потужності передавача, які не відповідають кваліфікації оператора;

7.19.5                 обговорювати питання міжнаціональних та міжрелігійних відносин, політичної діяльності, стосовно комерційних справ, закликати до зміни державного устрою, військових дій, проявляти відвертий цинізм та нетактовність по відношенню до кореспондента або третьої особи;

7.19.6                 створювати навмисні радіозавади;

7.19.7                 під час радіообміну вживати ненормативну лексику;

7.19.8                 використовувати для роботи передавач із рівнем побічного випромінювання, що перевищує встановлені норми та тоном гірше Т-6;

7.19.9                 перестроювати передавач по діапазону в режимі випромінювання;

7.19.10             створювати завади прийманню населенням телевізійних сигналів;

7.19.11             використовувати при роботі АРС програвання музичних записів, трансляцію радіомовних програм, звукового супроводження телевізійних програм.

 

Коментариев: 0 | Просмотров: 567 |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

    Другие новости по теме:

 • РЕГЛАМЕНТ ЛРС 1-я часть
 • Кубок Лева
 • РЕГЛАМЕНТ ЧЕМПІОНАТІВ УКРАЇНИ З РАДІОЗВ’ЯЗКУ НА КХ 2015 РОКУ
 • РЕГЛАМЕНТ ЧЕМПІОНАТІВ УКРАЇНИ З РАДІОЗВ’ЯЗКУ НА КХ ТА КУБКУ УКРАЇНИ З РАДІО ...
 • 723: Регламент ЛРС 2-я часть18 марта 2016: Регламент ЛРС 2-я часть!
  Регламент ЛРС 2-я часть.
  Регламент ЛРС 2-я часть

  НапечататьКомментарии (0)
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.